W trakcie kampanii prezydenckiej jeden z kandydatów zostaje zamordowany. Wszystko wskazuje, że to zabójstwo polityczne.


Prowadzący śledztwo komisarz Hardy nie ufa oczywistym rozwiązaniom. Kiedy wychodzą na jaw tajemnice z przeszłości, sprawy zaczynają się komplikować. Gra o władzę staje się grą o życie.


Czy zabójstwo polityka wiąże się z wcześniejszym uprowadzeniem jego żony? Kto zyskał na śmierci kandydata? A kto najwięcej straci?


Wciągająca fabuła, precyzyjnie skonstruowana intryga, nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujący finał – to niewątpliwe atuty tej opowieści.Dobre książki to takie, z których można wyłuskać wiele wartościowych refleksji, ale najlepsze – dodatkowo zalewają nas  falą skrajnych emocji, zarówno tych pozytywnych,  jak  i negatywnych. ''Dama z blizną'' z całą pewnością łączy w sobie łączy w sobie obydwie te cechy. Każdy wielbiciel gatunku powinien po nią sięgnąć i na pewno się nie zawiedzie.

Krystyna Meszka 

Literacki świat Cyrysi


Jeżeli wydaje wam się, że przeczytaliście już tyle kryminałów,   że   nic  nie    jest    w stanie was zaskoczyć, tym razem chyba będziecie musieli się poddać. (...)

„Damą z blizną” Izabela Szylko wzniosła polski kryminał na poziom, który trudno będzie przeskoczyć."

Rudolfina

Dom, w którym straszy


"Dama z blizną” to znakomite

crime story, będące jednocześnie niezwykle trafnym komentarzem puentującym naszą obecną rzeczywistość (…) to książka o prawdzie, którą czasami bardzo trudno odkryć. Prawdzie zakamuflowanej w zbrodni niemal doskonałej oraz o prawdzie w świecie polityki.


Wioleta Sadowska

Subiektywnie o książkach


Zakręcona  komedia  kryminalna!
Uczciwy złodziej, perfidna celebrytka
i oszukany kochanek - to musi być mieszanka wybuchowa!

"Nic tu nie jest takie, jak się wydaje na początku, a wydarzenia zmieniają się jak w kalejdoskopie. Świetna rozrywka."
Tomasz Radochoński

http://www.nowalijki.com.pl/2018/02/izabela-szylko-szpilki-za-milion.html


"Pełna humoru, przezabawnych bohaterów i wartkiej akcji, przezabawna komedia kryminalna, od której po prostu nie można się oderwać."
Wioleta Sadowska

http://www.subiektywnieoksiazkach.pl/2018/02/szpilki-za-milion-izabela-szylko.html

"Wciąga niczym ruchome piaski, angażuje wyobraźnie i nie pozwala o sobie zapomnieć. Aż chce się więcej".

Krystyna Meszka

http://www.cyrysia.blogspot.com/2018/02/szpilki-za-milion-izabela-szylko.html


"Mistrzowska intryga bez trupów i niepotrzebnego rozlewu krwi, trzymająca w napięciu do ostatniej strony. To najbardziej zakręcona książka 2018 roku!
Paula Sieczko

http://www.ruderecenzuje.pl/2018/02/szpilki.html#more


Jacek Sparowski tego samego dnia traci pracę, dziewczynę i dach nad głową. Kiedy wynajmuje pokój u ciotki przyjaciela i zostaje zatrudniony w nowej firmie, wydaje się, że pech wreszcie przestanie go prześladować. Ale prawdziwe kłopoty dopiero się zaczynają.

Lola Marini – polująca na bogatego męża celebrytka, prywatnie była żona Sparowskiego, która kiedyś perfidnie go wykorzystała – planuje szalony przekręt mający jej przynieść fortunę. Na dodatek zabójczo atrakcyjna i wyrachowana Lola chce wrobić w tę aferę przyjaciela Jacka.


Jacek postanawia go ratować, a przy okazji wyrównać rachunki ze swoją byłą żoną. Zaczyna się walka z czasem, mnożą się niespodzianki, a zagadek do rozwiązania wciąż przybywa.


Jak przechytrzyć oszustkę, kiedy największym przeciwnikiem jest własna uczciwość? W tym niełatwym zadaniu pomaga bohaterowi jego gospodyni – emerytowana policjantka, dla której przejście na ciemną stronę mocy również staje się życiowym wyzwaniem.


Dość szybko okazuje się, że w tym wyrafinowanym przekręcie bierze udział  ktoś jeszcze, a główną rolę w komedii pomyłek odgrywają… drogocenne szpilki.

Książka dostępna również w formie audiobooka.

Posłuchaj fragmentu:

Czy kiedykolwiek myśleliście o tym, żeby zabić własną matkę? Majka też nie. Nigdy. A jednak to zrobiła.

Nie musicie jej usprawiedliwiać. Nie starajcie się wybaczyć. Wystarczy, że spróbujecie ją zrozumieć.


"Autorce udało się napisać życiową książkę, która porusza bardzo trudną tematykę toksycznej miłości tak zajmująco, że czyta się ją jednym tchem, a z drugiej strony tak dobitnie, że trafia w sedno, robiąc czytelnikowi mętlik w głowie."
STWOREK VEL OKA
http://erpgadki.pl/blog/index.php/2015/10/28/przeczytaj-zanim-zabijesz-swoja-matke-czyli-lyzeczka-izabeli-szylko/

„Zabiłam moją matkę” – tak rozpoczyna Majka swoje poruszające wyznanie, i nie jest to prowokacja. Jej matka naprawdę nie żyje, a Majka czuje się za tę śmierć odpowiedzialna. Ale czy to znaczy, że jest winna? Na to pytanie czytelnik będzie jednak musiał znaleźć odpowiedź sam.

Bohaterka próbuje się bronić, usprawiedliwiać swoje postępowanie. „To dokładnie tak, jakby twój najlepszy towarzysz broni, który stał zawsze przy twoim boku (…) niespodziewanie wyciągnął broń i zaczął strzelać do ciebie. (…) I wtedy zdajesz sobie sprawę, że ty również musisz sięgnąć po broń. I masz tylko jedno wyjście – musisz strzelić, żeby samemu przeżyć. Co robisz?”

Czy Majka zdoła nas przekonać do swoich racji?

Izabela Szylko opowiada historię ludzi postawionych w sytuacji bez wyjścia. Z jednej strony młoda rodzina, która chciałaby tylko żyć własnym życiem, z drugiej - zaborcza matka, która traktuje córkę jak swoją własność i nie potrafi pogodzić się z faktem, że utraciła wyłączność na miłość. Historia jakich wiele, i każdy kto miał do czynienia z podobnym problemem doskonale wie, jak wielkim wysiłkiem okupione są w takich relacjach nawet najmniejsze kompromisy.

Bohaterka przez cały czas próbuje zmienić swe związki z matką, walczy ze sobą, ale sytuacja ją przerasta. Atmosfera zagęszcza się, jak w klasycznym thrillerze. Osaczona Majka staje przed dramatycznym wyborem – dobro matki albo własne szczęście. Tylko, co to za wybór? Chociaż poczucie obowiązku przez długi czas nakazuje jej troszczyć się o matkę, to jednak instynkt samozachowawczy w końcu bierze górę - Majka decyduje się ratować siebie. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom – jeśli to jest zwycięstwo, to przecież pyrrusowe. Wprawdzie matki już nie ma, ale Majka nigdy nie będzie się w stanie od niej uwolnić. Pozostanie z piętnem zbrodni na całe dalsze życie.

W tej opowieści nie będzie happy endu, nikt nie przejdzie nagłej przemiany i nie stanie się nowym, lepszym człowiekiem. Czytelnik nie dostanie gotowej recepty na rozwiązanie swoich własnych problemów. Na pewno jednak otrzyma solidną porcję emocji i dużo tematów do przemyśleń. I bez wątpienia – ta książka nikogo nie pozostawi obojętnym.


Książka dostępna obecnie tylko w formie audiobooka.

Posłuchaj fragmentu:

Znany aktor – Jacek Jarecki - skazany za zamordowanie swej kochanki wychodzi po dziesięciu latach na wolność ułaskawiony przez prezydenta. Twierdzi, że jest niewinny i chce tego dowieść za wszelką cenę.


Udaje mu się nakłonić Małgorzatę – wyrzuconą właśnie z pracy ambitną prokurator, aby przeprowadziła śledztwo, tym razem prywatnie, jeszcze raz. Wiele wskazuje na to, że Jarecki został w morderstwo wrobiony, ale im wnikliwiej Małgorzata bada jego przeszłość, tym więcej zaczyna mieć wątpliwości.


Do jakiego stopnia można wierzyć Jackowi? Jeśli nawet nie zabił, czy znaczy to, że jest niewinny? A jeszcze sam zainteresowany wyraźnie coś przed nią ukrywa.

Jak prokurator sprawdzi się w roli obrońcy? Czy Małgorzacie uda się znaleźć mordercę?

Tymczasem Małgorzata nawet nie wie, że śledztwo, które prowadzi ma jeszcze inny, ukryty cel…