G  A  L  E  R  I  A

Izabela Szylko "Niezawodny system" film
Izabela Szylko wywiad "Dama z blizną"

Rynek wydawniczy to dżungla. Może warto pokazać ją od środka, w krzywym zwierciadle, z uwzględnieniem wszystkich pułapek, które czyhają na naiwnego autora. 

Czytaj dalej

Izabela Szylko wywiad "Dama z blizną"

Od dawna się zastanawiałam, co by było, gdyby żona któregoś z tych polityków, którzy najgłośniej sprzeciwiają się aborcji została zgwałcona i zaszła w ciążę."

Czytaj dalej

Izabela Szylko wywiad "Dama z blizną"

Wyobrażam sobie, że można zaplanować doskonałą zbrodnię, ale nie ma się wpływu na okoliczności.  Zbrodnia doskonała – to zbrodnia spontaniczna, bez motywu, bez planu, jednorazowa.

Czytaj dalej

IZABELA SZYLKO ARCHIWUM

Izabela Szylko wywiad, "Szpilki za milion"

Czytaj

Izabela Szylko wywiad "Szpilki za milion"

Czytaj

Izabela Szylko wywiad "Szpilki za milion"

Czytaj

IZABELA SZYLKO  WYWIADY

Izabela Szylko wywiad "Dama z blizną"

Żona polityka, który najgłośniej sprzeciwia się aborcji zostaje zgwałcona i zachodzi w ciążę. I co dalej?

Czytaj dalej

Izabela Szylko wywiad, "Poszukiwacze siódmej księgi"

Największe dzieło Kopernika składało się początkowo z ośmiu ksiąg, potem zostało zredukowane do siedmiu, ale w druku ukazało się tylko sześć. Od razu zapaliło mi się w głowie światełko alarmowe: co stało się z siódmą księgą?

Czytaj dalej

Izabela Szylko wywiad, "Poszukiwacze siódmej księgi"

W dzieciństwie chciałam być Panem Samochodzikiem, przeżywać przygody, poszukiwać skarbów, rozwiązywać zagadki historyczne. No i w końcu mi się udało, to nic, że tylko na kartach książki.

Czytaj dalej

Ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim, a dyplom reżysera i producenta telewizyjnego uzyskała w Media Production Services (Londyn).

Publikowała m.in. tygodniku „Film”, miesięczniku „Kino” i tygodniku „The Warsaw Voice”. W latach 1991 -2001 pracowała w Telewizji Polskiej jako reporter i reżyser filmów dokumentalnych m.in. w programie „Ekspres Reporterów”.

Od 2001 – samodzielny producent. Zrealizowała m.in. cykl programów dokumentalnych na zlecenie Amerykańskiej Agencji do Spraw Rozwoju Międzynarodowego (USAID): „Wszystko jest informacją”, „Po powodzi”, „CHF - krok po kroku” oraz kilka dokumentów dla TVP (m.in.  „Najdłuższa podróż Józefa Barana”).

♦ W 2003r. jej film "Wiesław Myśliwski - miejsca, których nie ma" zdobył wyróżnienie na festiwalu form dokumentalnych "Nurt" w Kielcach.

W 2006 r. jej debiutancka powieść „Madonna z hiacyntem” została nagrodzona w konkursie na powieść kryminalną, organizowanym przez Wydawnictwo „Rzeczpospolita”.

W 2008r. zrealizowała debiut fabularny „Niezawodny system” według własnego scenariusza (producent: WFDiF). Film zdobywał nagrody na międzynarodowych festiwalach.

W 2014r. jej scenariusz pt. „Łyżeczka” będący adaptacją powieści o tym samym tytule znalazł się w finale konkursu scenariuszowego Script Pro, najważniejszego w Polsce konkursu dla scenarzystów.

♦ W 2022r. jej powieść pt. „Dama z blizną" została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru (długa lista)

Nauczycielka kreatywnego pisania w szkole MASZYNA DO PISANIA. Recenzentka scenariuszy i scriptdoctorka. Ostatnio, najczęściej pisarka.

IZABELA  SZYLKO

DZIENNIKARKA

REŻYSERKA

SCENARZYSTKA

PRODUCENTKA

NAUCZYCIELKA

PISARKA

Studio O'Rety Izabela Szylko

kontakt:   orety@orety.com.pl